בר מים אי-בר Ebar | בר המים של ישראל

מתכננים לרכוש בר מים? כמה דברים שכדאי לדעת על מערכת סינון מים 


אז החלטתם שהגיע הזמן לרכוש בר מים. קרוב לוודאי שהגעתם להחלטה הזו בשל מגוון רחב של סיבות שונות, כמו לדוגמה שעייפתם להיסחב מידי שבוע עם משא כבד של בקבוקי מים מהמרכול המקומי, או שצבעם של מי הברז עכורים ויש בהם טעם לוואי. 

מטבע הדברים, כצרכנים נבונים תמהרו לערוך סקר שווקים, תוך השוואה בין המוצרים השונים מבחינת שיטות ההפעלה, רמת הקדמה הטכנולוגית, העיצוב והמחיר. אך מה בנוגע לאספקט של מערכת סינון מים? 

אחד הדברים שאין עליו מחלוקת כיום נוגע להסכמה שאיכות מי השתייה המגיעים אלינו הישר מהברזים בבית איננה מהגבוהות ביותר, ומעבר לעובדה שהמים מתאפיינים בטעמי לוואי וגוון עכור, לא אחת הם עשויים להכיל רשימה של חומרים שונים ומגוונים שמוטב לא להכניס לגוף. 

ברשימה זו ניתן למנות מתכות, תרכובות אורגניות וחומרי הדברה, כמו גם חומרים אורגניים ממקור תעשייתי, חומרים מרחפים ממקור אורגני ואנאורגאני ומיקרואורגניזמים כדוגמת פרוטוזואה, חיידקים ונגיפים הנוטים להסתפח אל החומרים המרחפים. מנגד, זה ידוע שצריכת מים מוגברת של ליטר וחצי בממוצע לאדם ביום חיונית לבריאות ותורמת לוויסות טמפרטורת הגוף, לשמירה על האנרגיה, להבטחת עיכול תקין, לתפקודי מוח אופטימליים וכן הלאה.
 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Ebar מציינים שמרבית הישראלים נוהגים לערוך סקר שווקים בטרם רכישת מוצר כזה או אחר, אבל כשמדובר בברי מים בייחוד בEbar 1000, הם אינם מודעים לחשיבות שיש לבדיקת איכות אותה מערכת סינון מים המותקנת במכשיר שהם עתידים לרכוש.

 

איכות המים בישראל

משרד הבריאות יוצא מעת לעת בהצהרות שלפיהם המים בישראל עומדים בכל תקני הבריאות וראויים לשתייה. ואולם, בירור מעמיק יותר מראה שבישראל מגיעה כמות הכלורידים המותרת במי שתייה 
ל- 600 מיליגרם, בעוד שהמשרד האמריקאי לאיכות הסביבה וארגון הבריאות העולמי הגבילו את כמות הכלורידים המותרת ל- 250 מיליגרם.
 
יתרה מכך, ריכוז החנקות המותר באירופה ובארה"ב עומד על 45 מיליגרם, אבל בארץ "נדיבים" יותר ושיעור החנקות המותר מגיע ל- 70 מיליגרם. זאת ועוד, בין בשנים 2016 - 2015 ערכו תאגידי המים והרשויות המקומיות בדיקות בתשתיות המים העירוניות וגילו עופרת בריכוזים גבוהים ומדאיגים במיוחד במי השתייה של 32 יישובים בישראל, מה שמסביר את חשיבותה של מערכת סינון מים בקרב כול מי שאינו מהמתפשרים על איכות המים שהוא ובני משפחתו צורכים.

 

סוגי מערכות לסינון מים

אחד הפתרונות שעולים על הפרק הוא רכישת שישיות בקבוקי מים מינרלים, אלא שאופציה זו לא תמיד מתאימה, אם בשל הבעייתיות שבנשיאת בקבוקי מים כבדים על בסיס קבוע, המקום הנרחב שהבקבוקים הללו תופסים, ההוצאה הכספית לאורך הזמן ואו הנזקים האקולוגיים החמורים שהפלסטיק מסב לכדור הארץ ולסביבה. ההתחבטויות הללו מובילות אותנו לאפשרות של מערכת סינון מים, הנחשבת כיום לאופציה הטובה ביותר. 

המומחים מבית חברת Ebar מסבירים שישנם כמה סוגים של מערכות לסינון מים, בהם מסנני מים המאפשרים התקנה ישירות בברזים, מסנני מים מובנים בברי מים ומכשירי מיני בר ומערכות סינון מורכבות ומתקדמות המספקות את המים הצלולים והאיכותיים ביותר שניתן כיום לקבל, כמו אלו שבמתקני המים של חברת Ebar.
 

סנן מיקרוני ייחודי מהדור החדש

מערכת סינון מים שבמוצריה של חברת Ebar כוללת סנן ייחודי ומתקדם שפותח בשיתוף פעולה עם חברת אומניפיור האמריקאית. מדובר בסנן פחם פעיל המופק מקליפת אגוזי קוקוס ומאפשר סינון מתכות כבדות כדוגמת כספית ועופרת (נבדק במעבדות של משרד הבריאות ובלעדי למכשירי המים של החברה) וסינון בדרגה של 2 מיקרון (בהתאמה לת"י 1505 של מכון התקנים) להרחקת כלור וטעמי לוואי. 

מעבר לעובדה שברי המים מבית Ebar הנם חדשניים ונחשבים למילה האחרונה מבחינת הקדמה, הטכנולוגיה והעיצוב, ברי המים של חברת Ebar כוללת, בין היתר, מערכת סינון מים מהדור החדש, המטיבה להתמודד עם מתכות כבדות כדוגמת כספית ועופרת בזכות סנן מיקרוני ייחודי. 

הסנן עומד בתקן NSF, עבר בדיקות מעבדה של משרד הבריאות ומחזיק באישור של מכון התקנים, כמו גם נורת UV לקטילת חיידקים וגורמים מיקרוביאליים אחרים. 

מחברת Ebar מסבירים שהמערכת כוללת סנן פחם פעיל 2 מיקרון אשר פותח בשיתוף עם חברת אומניפיור האמריקאית. הסנן משמש הן לסינון מתכות, הן להרחקת כלור (בהתאם התקן הישראלי 1505) והן לנטרול חומרים שבגינם יש למים ריחות וטעמי לוואי.

מערכת סינון מים


צרו קשר
חייגו: *8191
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן