בר מים אי-בר Ebar | בר המים של ישראל

המדריך לרכישה נבונה: מיניבר מים לבית ולמשרד


מחפשים מיניבר מים לבית או למשרד? בשנים האחרונות עולה המודעות לחשיבות שתיית מים מספקת, וההמלצה של משרד הבריאות היא שתייה של 8 עד 12 כוסות מים ביום לאדם מבוגר ו- 6 כוסות מים ביום לילד, זאת כשמדובר בבריאות תקינה ובתנאי אקלים נוחים. 

המים מהווים כ- 55% ממשקל הגוף ומרכיב מרכזי בתכולת התאים. הם ממלאים תפקיד עיקרי בוויסות חום הגוף והרחקת תוצרים רעילים בתהליך חילוף החומרים, זאת בנוסף להיותם סביבה מתווכת להובלת תוצרים מטבוליים וחומרי מזון בגוף. 

עם זאת, השהייה שלנו בחדרים ממוזגים לאורך רוב שעות היום מובילה לשיבוש תחושת הצמא ולאי שתיית מים בכמות מספקת. התופעה עלולה לבוא לביטוי במגוון רחב של תסמינים שונים, החל מכאבי ראש ותחושת עייפות מוגברת ועד להתייבשות. 

 

המלצה: להעדיף מכשיר עם דרגת הטיהור והסינון הגבוהות ביותר


הפתרון האולטימטיבי לעידוד השתייה בקרב בני המשפחה ואו העובדים הוא הצבת מיניבר מים זמין ומזמין העומד לרשותם בכול שעות היממה. מסתבר שזהו בפתרון חכם ופשוט שמעודד שתיית מים, זאת בהנחה שמדובר במים באיכות מיקרוביאלית גבוהה. 

אנשי הצוות המקצועי של חברת Ebar מציינים שבשוק יישנם כיום אינספור סוגים של מיניבר מים ובדרגות שונות של סינון וטיהור המים, וכל מי שאינו מוכן להתפשר על איכות המים שהוא ומשפחתו ואו עובדיו שותים, אזי מוטב שיוודא שהוא בוחר במכשיר עם דרגת הטיהור והסינון הגבוהות ביותר. 

מחברת Ebar מדגישים שטיהור וסינון של המים הנם שני תהליכים שונים, כאשר תהליך הסינון נועד לסילוק החלקיקים הזרים מהמים, בעוד שהטיהור מהווה תהליך לחיטוי וספיחה של חומרים מסוכנים, ריחות וטעמי לוואי.

 

רכיבים הדורשים החלפה מידי תקופה


לדוגמה, מיניבר מים עם פילטר פשוט עשוי לסנן מוצקים מרחפים בלבד כמו חול, חלודה וכיוצא בזה, בעוד שמיני בר מתקדם שכולל סנן פחם פעיל ונורת UV יעניק פתרון מלא עם טיהור של המים מכל החומרים המזהמים, לרבות מזהמים בקטריאליים, מתכות כבדות כגון כספית ועופרת, מוצקים וגזים מומסים. עניין נוסף נוגע לנושא התחזוקה. 

ראוי להבהיר שסנן הפחם ונורת ה- UV מהווים רכיבים הדורשים החלפה מידי תקופה. גם אם רוכשים את בר המים המתקדם ביותר, אי החלפת הרכיבים הללו עלולה לפגוע באיכות המים פגיעה חמורה. לבעיה זו מעניקה Ebar מענה כפול הכולל מערכת בקרה מובנית המתריעה על מועד ההחלפה ומוקד שירות לקוחות שדואג למשלוח תזכורת ובמקרה הצורך גם אספקת חלפים עד הבית.

 

המדריך המלא: טיפים לבחירה נכונה של מיניבר מים


החלטתם לשדרג את איכות החיים שלכם באמצעות רכישה של מיניבר מים לבית או לבית העסק? בעשורים האחרונים חלה עליה במודעות הצרכנית בארץ ובעולם בכול הנוגע לבריאות ואיכות חיים, וכיום הציבור הישראלי כבר אינו מסתפק בהודעות ההרגעה מצד משרד הבריאות שמי הברז באיכות סבירה, אלא מעוניין במים טובים, צלולים, נקיים ובריאים יותר, וללא עכירות וטעמיי לוואי. 

מנקודת מוצא זו החל תחום ברי המים להתפתח, ובמרוצת השנים נכנסו אל הענף לא מעט חברות שמתחרות ביניהן על לבו וכיסו של הצרכן. מבית חברת Ebar מציינים שכול מי שמחליט כיום להתקדם ולהשתדרג ממי ברז לבר מים עשוי למצוא את עצמו בפני מכלול בלתי נדלה של אפשרויות שונות.

 

בדיקת טכניקת הסינון 


כאמור, ניתן למצוא כיום בשווקים אינספור סוגים של מתקני מיניבר מים, החל מהמכשירים האנלוגיים הפשוטים ביותר, המצוידים בברזים (קר וחם) ובכפתור הרתחה, ועד למכשירים המתקדמים, המתאפיינים בשיטת תפעול דיגיטלית חדשנית שכוללת מסך מגע ומערכת בקרה לשליטה על טמפרטורת המים. 

ככלל, במהלך בחירת מיניבר מים כזה או אחר לבית או למשרד, כדאי להתייחס לכמה פרמטרים כגון שיטת הסינון, עלויות נלוות, ניקוי ותחזוקה, רמת שירות ותמיכה והתאמה אל הצרכים. לעניין טכניקת הסינון, חשוב לדעת שישנם ברי מים עם פילטרים פשוטים המסננים אבנית וחלודה בלבד. 

ישנם גם סננים שמלבד חלקיקים מוצקים כמו אבנית, חלודה וחול, הם סופחים, בין היתר, גם כימיקלים, מתכות כבדות כמו כספית ועופרת, ריחות וטעמי לוואי, כמו גם נורת UV להשמדת חיידקים בקטריות ואורגניזמים שונים.

 

העדפת מכשיר שמחזיק בתו תקן 1505


המלצת הזהב היא שאם כבר הגעתם להחלטה להשתדרג במיניבר מים כדי ליהנות ממים צלולים באיכות גבוהה, כדאי שלא להתפשר על פחות ממכשיר עם המערכת המתקדמת ביותר לטיהור וסינון המים. יש לוודא שבר המים מחזיק בתו תקן 1505, מה שמבטיח שאיכות המים אכן עומדת בתקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות ומכון התקנים. 

היבט אחר נוגע לאחריות על המוצר. מרבית החברות מספקות על המכשיר אחריות של שנה. במהלך רכישת מיניבר מים, כדאי להעדיף חברה המספקת אחריות לתקופה הממושכת ביותר עם אופציה להארכה וחידושי חוזה. היבט נוסף נוגע לנושא התחזוקה והחלפים. 

שני החלפים המחייבים החלפה אחת לתקופה הם סנן המים ונורת ה- UV, שאם לא כן, עלולה איכות המים להיפגע. אי לכך, מומלץ לרכוש מכשיר הכולל מערכת בקרה מובנית המתריעה על מועד ההחלפה מחברה המספקת שירות של משלוח חלפים עד הבית.

מיניבר מים


צרו קשר
חייגו: *8191
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן