בר מים אי-בר Ebar | בר המים של ישראל

המדריך לרכישה נבונה: מערכת סינון מים לבית ולמשרד


מערכת סינון מים לבית ולמשרדנמאס לכם לשתות מי ברז עכורים עם טעמי לוואי? לרכוש ולשאת מידי שבוע מלאי גדול של בקבוקי מים מהמרכול המקומי? רוצים לעודד את בני המשפחה והילדים בפרט להרבות ולשתות מים? הפיתרון האולטימטיבי והמתבקש כיום הוא רכישת בר מים לבית ולמשרד. 

ישנן הרבה סיבות מדוע להעדיף מים מסוננים או מינרליים על פני מי ברז, כמו רעלים, חיידקים, חלודה ואבנית. בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת המודעות הציבורית בכל הנוגע לאיכות מי השתייה, וכיום מוצעים בשוק מטהרי המים אינספור מוצרים שנועדו לספק מענה הולם לביקוש הגובר למים צלולים וזכים, ללא עכירות ונטולי טעמי לוואי. 

מטבע הדברים, כול צרכן נבון המבקש לקנות מכשיר מים, יקפיד על עריכת סקר שווקים, זאת במטרה להשוות בין מכלול המוצרים הקיימים בשוק ביחס למחיר, לטכניקת ההפעלה, כמו גם מבחינת רמת הקדמה הטכנולוגית, העיצוב וכן הלאה, תוך כדי חיפוש אחר דילים ומבצעים אטרקטיביים. אלא מה, גם כשמדובר בסקר שווקים יסודי ומעמיק, רבים מהצרכנים מפספסים את הבדיקה הנוגעת למערכת סינון מים, שלפיה נקבעת איכות המים שתשתו!

בהגיענו לבחור בר מים מסוג כזה או אחר, אנו נוהגים לבצע סקר שווקים קצר ולהתמקד על מספר פרמטרים כגון החברה שמייצרת ואו משווקת את המכשיר, שיטת הפעלה, הפונקציות הכלולות בו, העיצוב והמחיר. אין עוררין על כך שמדובר בפרמטרים חשובים, אך יחד עם זאת, דווקא את הפרמטר החשוב ביותר הקשור למערכת סינון מים אנו שוכחים לבדוק.

 

מתקנים של כדי מים מינרליים

המומחים מבית חברת Ebar מסבירים שקיימות כמה מערכות ביתיות שונות לטיפול במי השתייה, כשהעיקריות הן: מערכת סינון מים המחוברת לנקודת מים ספציפית בדירה ומספקת מי ברז מסוננים ואו מטוהרים, או מערכת בלתי תלויה, שאינה מתחברת לרשת אספקת המים הביתית, כמו לדוגמה מתקן של כדי מים מינרליים. המים המינרליים הם מי מעיינות המגיעים בכדים של 20 ליטרים ביחד עם המתקן. 

המים הללו אינם עוברים טיהור לאחר שאיבתם, למעט סינון מחלקיקים מרחפים. כמו כן, הרכבם ואיכותם עשויים להשתנות בהתאם לתנאי השאיבה, עונות השנה וכיוצא בזה. בנוסף, ישנה נטייה להצטברות של חיידקים בפייה שמחברת בין כד המים והמתקן. כדאי גם לקחת בחשבון שדרוש מקום אחסון עבור הכדים המלאים והריקים ושהחלפת הכדים כרוכה בהנפה.
 

השוני שבין מים מטוהרים למים מינרלים

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Ebar מציינים שהנתונים בשטח מראים שהצרכן הישראלי כלל אינו מודע לתפקידה וחשיבותה של אותה מערכת סינון מים במוצר שהוא צפוי לרכוש ושאיכות המים של בר המים מהווה, למעשה, נגזרת של איכות מערכת הסינון, לפיכך אינו בודק פרמטר זה במהלך ביצוע סקר השווקים. בנוסף, הם ממליצים על Ebar 1000 כבר המים המוביל בנוחות.

בהקשר זה, מסבירים מחברת Ebar שרצוי להבין תחילה את השוני שבין מים מטוהרים למים מינרלים. בשוק ישנם ברי מים בעלי מתקן מובנה לקנקני מים גדולים במשקל 19 - 11 ליטרים. קנקני המים הללו מכילים מים מינרלים שהנם בעצם מי מעיין. לכול מי שהמילה "מעיין" יוצרת אצלו הקשר למים מפכפכים וצלולים, חשוב להבהיר שמדובר במים שעברו טיפול בסיסי ביותר לאחר שאיבתם לצורך סינון מוצקים מרחפים.

 

מים מטוהרים: מים שטופלו לאחר שאיבתם לצורך השבחה

חשוב להוסיף שהרכב המים המינרלים ואיכותם עשויים להשתנות בהתאם לעונות השנה, תנאי השאיבה ועוד מגוון גורמים נוספים. בשוק קיימים גם ברי מים ומתקני מיני בר המכילים מערכת סינון מים ואו מערכת לטיהור מים. 

מים מטוהרים הם מים אשר טופלו לאחר שאיבתם לצורך השבחה. ההשבחה יכולה לכלול טיהור רכיבים בעלי השפעה בריאותית שלילית כמו טיהור מכימיקלים רעילים, זיהומים מיקרוביולוגיים, חומרי הדברה, מתכות כבדות וכדומה, ואו טיהור רכיבים בעלי השפעה אסתטית שלילית כדוגמת טעמי לוואי, כלור חופשי, ריחות לוואי, מוצקים מרחפים ועוד, בהתאמה לת"י 1505-1. 

עם זאת, גם למים מטוהרים יש דרגות משתנות של טיהור וסינון, וניתן למצוא ברי מים הכוללים פילטר מים פשוט, בעוד אחרים מגיעים עם מערכת סינון מים משוכללת לספיחה, טיהור וחיטוי המים מכל החומרים המזהמים למיניהם.

 

שיטות לסינון וטיהור המים

במערכת סינון מים ביתית פטור הצרכן ממקום לאחסון הכדים המלאים והריקים, סחיבה והחלפה. עם זאת, חשוב לדעת שגם במערכות הללו קיימות רמות שונות של סינון וטיהור המים, ומוטב להעדיף בר מים שמתאפיין במערכת הסינון והטיהור האיכותית והמתקדמת ביותר. ישנם ברי מים עם מסנן מכני פשוט, שמפחית במידת מה את רמת עכירות המים ומסנן חלקיקים מרחפים (כדוגמת חול וחלודה) מעל גודל מסוים, אך אין לו השפעה משמעותית על שיעור האבנית והחומרים המומסים במים. 

ישנן מערכות לטיהור מיקרוביאלי של חיידקים על ידי נורת UV שפולטת קרינה אולטרה סגולה, וגם מערכות לסינון המים באמצעות פחם פעיל, אשר סופחות חומרים מומסים ואורגניים, אך אינן משפיעות שיעור האבנית והמתכות. למעשה, סנן הפחם הפעיל שפותח בחברת Ebar בשיתוף עם חברת אומניפיור האמריקאית, הוא היחידי שמרחיק כלור, ריחות וטעמי לוואי, כמו גם מתכות כגון עופרת וכספית.
 


צרו קשר
חייגו: 8191 *
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן