בר מים אי-בר Ebar | בר המים של ישראל

מתלבטים אם לרכוש מכשיר מים? כמה דברים שחשוב שתדעו


מתלבטים אם לרכוש מכשיר מים? הנתונים הסטטיסטיים מלמדים שלמעלה מ- 75% מהישראלים נמנעים משתיית מי ברז, אלא מעדיפים מים מטוהרים ואו מסוננים, ולא בכדי. 

משרד הבריאות יוצא, אמנם, בהצהרות שמי השתייה בישראל המסופקים לציבור בטוחים וראויים, ועוברים מידי שנה אלפי בדיקות, ובמידת הצורך גם טיפול יסודי להרחקת מרכיבים העלולים להזיק לבריאות האדם, בהם מיקרואורגניזמים וחומרים כימיים המגיעים אל המים ממקורות טבעיים ובלתי טבעיים.

אלא שממידע שזולג החוצה מסתבר שהסטנדרטים הישראליים שלפיהם נקבעת איכות מי השתייה מחמירים ונוקשים הרבה פחות ביחס לתקנים האמריקאים והאירופאים, ובבדיקות שנעשו בשנתיים האחרונות במי השתייה התגלתה עופרת במעל ל- 30 יישובים בישראל. 

 

חשיפה לעופרת, מיקרואורגניזמים, חומרי חמצון ותחמוצות חנקן


חשיפה לריכוזים נמוכים של עופרת פוגעת ביכולת השכלית, בביצוע קוגניטיבי, בתפקוד הכליות ובפוריות, ומגבירה את הסיכון לעלייה בלחץ הדם, למחלות לב וכלי דם ולהתנהגות תוקפנית. לצד זאת, קיימים לא מעט איומים נוספים שהעופרת מהווה רק חלק מהם. 

לדוגמה, מיקרואורגניזמים, חומרי חמצון חזקים שמכניסים אל המים, בהם, בין היתר כלור, לוויסות רמת החיידקים, ושעלולים לאורך זמן לגרום למחלות, תחמוצות חנקן שמעבר לריכוז מסוים, קיים חשש למגוון בעיות בריאותיות שונות וכן הלאה. 

כך שהשיקול הנוגע לטעם הלוואי של המים ושרבים מתבססים עליו כשיקול מרכזי לרכישת מכשיר מים, מהווה, למעשה, רק קצה הקרחון. לפיכך, במידה והחלטתם לרכוש מתקן מים מסוג כזה או אחר, כדאי להעדיף את הטוב והאיכותי ביותר.

 

חשוב לדעת: לא כל מכשירי המים מספקים איכות זהה של מים מסוננים ואו מטוהרים


אנשי הצוות המקצועי של חברת Ebar מסבירים ששוק מתקני המים כיום מונה היצע נרחב של מוצרים, וכך גם בנוגע לטווח המחירים, ולא אחת ניתן למצוא מכשיר מים במחירים נמוכים ואטרקטיביים במיוחד. יחד עם זאת, לפני שבוחרים בר מים כלשהו, חשוב לדעת שלא כל מכשירי המים מספקים איכות זהה של מים מסוננים ואו מטוהרים. 

קיימות דרגות שונות של סינון וטיהור מים, ומי שאינו מוכן להתפשר על איכות מים שצורכים הוא ומשפחתו, אזי כדאי לו לבחור במכשיר מים בעל רמות הטיהור והסינון הגבוהות ביותר. לדוגמה, ישנם מכשירים בעלי פילטר מים פשוט, עם יכולת סינון של מוצקים מרחפים בלבד, כדוגמת חול וחלודה, בעוד שמכשירים אחרים כוללים סנן פחם פעיל ונורת UV ומספקים פתרון מקיף לטיהור וחיטוי המים מכל המזהמים למיניהם.

מכשיר מים כל מה שחשוב שתדעו

 

צרו קשר
חייגו: 8191 *
רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן